Yhteystiedot hallitus ja luottamusmiehet

Tehyn luottamusmiehet 2018- 2021 ja työsuojeluvaltuutetut

Ammattiosaston sähköpostiosoite: ao508@tehy.net

 

Tehtävä NimiSähköpostiosoitePuhelinnumero

Pääluottamusmies

- Diagnostiset palvelut

- Lapset kokonaisuudessaan

- Naistentaudit ja synnytykset kokonaisuudessaan

- Aistielin yksikkö

- Operatiivinen palvelualue; pois lukien kirurgian poliklinikat

 

 Anne Puronahoanne.puronaho@ksshp.fi

   014 269 1617

050 3161154

Varapääluottamusmies

- Konservatiivinen palvelualue; pois lukien lapset, diagnostiset palvelut, syöpätautien ja sädehoidon poliklinikka

- Psykiatria

- Johtamisen palvelut

- Seututerveyskeskus kokonaisuudessaan

- Poliklinikat; pois lukien syöpätautien ja sädehoidon pkl, naistentautien ja synnytysten pkl, lasten pkl

 

Jussi Virta

 

jussi.virta@ksshp.fi

 

014 269 5815

050 3247741

Varapääluottamusmies

 - Sairaalapalvelut kokonaisuudessaan

- Päivystyksen ja ensihoidon palvelualue kokonaisuudessan

- Syöpätautien ja sädehoidon poliklinikka

- Tietohallinto

 Kati Jetsukati.jetsu@ksshp.fi

014- 269 3751

050 3198036

luottamusmies Anne Kovanenanne.kovanen@ksshp.fi014 269 5501
luottamusmies    
luottamusmies Jari Kauppinenjari.kauppinen@ksshp.fi

014 269 1628

 

luottamusmies 

Niina

Kauranen

niina.kauranen@ksshp.fi

014 269 5675
luottamusmies Miika Kuusinenmiika.kuusinen@ksshp.fi014 269 2026
luottamusmies 

Jussi

Kolehmainen

jussi.kolehmainen@ksshp.fi014 269 3897
Työsuojeluvaltuutettu Asko Juutiasko.juuti@ksshp.fi014- 269 1478
Työsuojeluvaltuutettu Hanna Savelahanna.savela@ksshp.fi014-269 2258 tai 050-30302966
Työsuojeluvaltuutettu Marja Sokkanen
marja.sokkanen@seututk.fi
 014-269 3355 tai 050-3198 940

 

    
    

 

 

   

Ammattiosaston hallitus 2020-2022

TehtäväNimi                 SähköpostiPuhelinnumero
PuheenjohtajaJari Kauppinenjari.kauppinen@tehy.net0400-247508
Varapuheenjohtaja, hallituksen jäsenPiia Lemetyinenpiia.lemetyinen@gmail.com    
Varapuheenjohtaja, hallituksen jäsenAnu Krookanu.krook@gmail.com   
Hallituksen jäsenMarkku Liuskimarkku.liuskille@gmail.com   
Tiedottaja, hallituksen jäsenAnne Kovanenanne.s.kovanen@gmail.com 
Taloudenhoitaja, hallituksen jäsenSari Lamminahosari.lamminaho@gmail.com 
Hallituksen jäsenJasna Laaksojasna.laakso@gmail.com 
Hallituksen jäsen, jäsensihteeriAnne-Mari Linna

annelinna77@gmail.com 

 
Hallituksen jäsen, varatiedottajaEmilia Mäkinenemiliamakinen@hotmail.com 
Hallituksen jäsenJussi Kolehmainen jukolehmainen@gmail.com 
Hallituksen jäsenMarja Rytkönenmarja.rytkonen@hotmail.com 
Hallituksen jäsenMervi Kuitunenmervi.kuitunen@hotmail.fi 
Sihteeri, hallituksen jäsenEini Ruuhilehtoeini.ruuhilehto@gmail.com 
Hallituksen varajäsenElina Valjakkaelinavaljakka72@gmail.com 
Hallituksen varajäsenAnne-Mari Linnaannelinna77@gmail.com 
Hallituksen varajäsenAnna Puupponenpuupponen_anna@hotmail.com 
Hallituksen varajäsenMiia Pynnönen

miia.pynnonen@gmail.com

 
Opiskelija- ja nuorisovastaava, hallituksen varajäsenKitty Kastikainenkittykastikainen@hotmail.com    
Hallituksen varajäsenSanna Nummelinsanna.nummelin@hotmail.com 
Vara opiskelija- ja nuorisovastaava, hallituksen varajäsenNiina Kauranenniina.kauranen@elisanet.fi 
Hallituksen varajäsenLeena Kalmarileena.kalmari@laukaa.fi 
Hallituksen varajäsenMiika Kuusinenmiika@kuusinen.com 
Hallituksen varajäsen, yhdysjäsenkoordinaattoriTiina Saarinentinttisaa@gmail.com 
Hallituksen varajäsenElina Salosaloeve@gmail.com 

 

   
    
    
    
    
    
    
    
    
    

 

Tehyn Keski-Suomen sairaanhoitopiirin ao508

Keskussairaalantie 19, rak. 4/4-kerros
40620 Jyväskylä

Yhdistysrekisteritunnus 132222
Y-tunnus

Sähköpostiosoite: ao508@tehy.net

Puhelinnumero: 0400-247508 ( Puheenjohtaja )